Strona główna > Montaż i konserwacja klimatyzacji > Co zrobić aby systemy chłodzenia działały niezawodnie

Chłodzenie przemysłowe to nowoczesna technologia zapewniająca wysokiej jakości chłodzenie powietrza w obiektach przemysłowych o dużej powierzchni (warsztaty, hangary, warsztaty itp.). Nowoczesny system chłodzenia pozwala na obniżenie temperatury powietrza zarówno w pomieszczeniach zamkniętych, jak i otwartych. Systemy klimatyzacji jako całość nie są w stanie rozwiązać problemu chłodzenia powietrza w fabrykach i przedsiębiorstwach przemysłowych, w których okna, drzwi itp.

Przemysłowa technologia chłodnicza z powodzeniem spełnia to wyzwanie i jest również w stanie tworzyć „bariery chłodzące”, aby skutecznie kontrolować emisje cieplne w produkcji. Chłodnictwo przemysłowe rozwiązuje problem podwyższonych temperatur w gorących sklepach wyposażonych w sprzęt generujący duże ilości ciepła. Nowoczesne systemy tworzące bariery chłodzące można uzupełnić zarówno o rury nylonowe, jak i wysokiej jakości rury ze stali nierdzewnej.

Jakość powietrza jest jednym z głównych kryteriów wygodnego środowiska pracy dla pracowników. Wymagania dotyczące warunków pracy stale rosną. Chłodzenie wyparne może obniżyć temperaturę o 15 ° C i nawilżyć powietrze, co ma pozytywny wpływ na produktywność i ogólną wydajność personelu. Zalety przemysłowych systemów chłodzenia to:

• Szybki spadek temperatury w pomieszczeniu

• Tworzenie lokalnych stref chłodzenia powietrza

• Zmniejszone zużycie energii

• Wzrost wskaźników wydajności pracy

• Zmniejszenie obciążenia cieplnego pracowników i sprzętu

Chillery przemysłowe to urządzenia chłodnicze zaprojektowane do pracy przy obciążeniach co najmniej 500 kW. Są szeroko stosowane zarówno w tradycyjnych systemach klimatycznych dużej mocy, jak i w wyspecjalizowanych gałęziach przemysłu. Agregaty chłodnicze są używane w połączeniu z klimakonwektorami, tworząc razem układ klimakonwektorów chiller-fan. W zależności od wymaganych parametrów i trybu pracy chillery można wyposażyć w różnego typu kompresory, które będą pracować najefektywniej w danych warunkach. Większość modeli agregatów chłodniczych jest wyposażona w sprężarki śrubowe lub odśrodkowe, jednak istnieją jednostki, które wykorzystują kilka sprężarek spiralnych, które zapewniają wymaganą moc. W produkcji żywności stosuje się chillery, które mogą pracować przy ujemnej temperaturze cieczy w układzie chłodniczym. Chillery przemysłowe są wykorzystywane do chłodzenia i dostarczania ciepła w różnych systemach, zarówno klimatycznych, jak i przemysłowych.

Wszystkie urządzenia chłodnicze muszą być regularnie i odpowiednio konserwowane. W ten sposób możemy przedłużyć ich żywotność i zagwarantować energooszczędną pracę. Konserwacja polega na stosowaniu przeglądów. Zasada ta dotyczy wszystkich urządzeń, tego typu.

Oprócz tego istnieją też wieże chłodnicze – otwartego i zamkniętego typu. Wykorzystywany bywa też parownik płaszczowo-rurowy oraz skraplacz płaszczowo-rurowy (woda słodka, woda morska). Urządzenia tego typu cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko ze względu na ich doskonałe parametry techniczne, szeroką gamę produktów i rozsądne ceny, a także dzięki niezawodności działania. Te jednostki mogą być używane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz w każdych warunkach pogodowych. Więcej przeczytasz na https://energycool.pl/produkty/chlodnie-wyparne-wieze-wodne/.

Zastosowanie urządzeń chłodniczych pozwala klientowi, korzystając z urządzeń chłodniczych, całkowicie rozwiązać swoje problemy produkcyjne, obniżyć koszty produkcji oraz zwiększyć wydajność produkcji dzięki pełnej automatyzacji układów chłodniczych. Części używane do produkcji sprzętu przechodzą rygorystyczne i skrupulatne testy pod kątem zgodności z dyrektywami Unii Europejskiej dotyczącymi przyjazności dla środowiska i bezpieczeństwa. Należą do nich: dyrektywa EMC (89/336 / EWG), dyrektywa sprzętowa (DO) (98/37 / WE), dyrektywa ciśnieniowa (97/23 / WE) i dyrektywa niskonapięciowa (73/23 / EWG). Nasze agregaty chłodnicze przeszły kontrolę i posiadają certyfikaty zgodności z międzynarodowymi normami ISO 9001: 2000, TSE, TUV.