Strona główna > Klimatyzatory > Klimakonwektor Climaveneta - europejska jakość dla Twojego komfortu

W budynkach mieszkalnych i administracyjnych, obiektach handlowych lub w sektorze przemysłowym istotne są również energooszczędne i w pełni funkcjonalne systemy klimatyzacji z agregatami chłodniczymi, pompami ciepła, klimakonwektorami o różnych konstrukcjach oraz urządzeniami do wentylacji i obróbki cieplnej.

Rodzaje klimakonwektorów Climaveneta

Do linii klimakonwektorów wentylacyjnych (Hydronic terminals), które są produkowane oprócz innych urządzeń przez firmę Climaveneta należą nowoczesne, ciche i ekonomiczne w pracy klimakonwektory o różnych konstrukcjach:

  • klimakonwektory pionowe lub poziome do montażu na ścianie, na podłodze lub pod ścianą;
  • klimakonwektory kasetonowe do montażu w systemie ściennym pidvidvisnoi;
  • klimakonwektory kanałowe do montażu w suficie podwieszanym lub kanałach wraz z systemami orurowania;
  • klimakonwektory ścienne.

Zalety klimakonwektorów Climaveneta

Wśród wielu zalet klimakonwektorów wiodącej włoskiej marki należy wymienić następujące:

  • zastosowanie wyłącznie sprawdzonych, niezawodnych i regulowanych systemów wentylacyjnych typu centralnego lub stycznego, z bezstopniową regulacją prędkości wentylatora i natężenia przepływu powietrza,
  • zastosowanie wysokoobrotowych wentylatorów z silnikami EC o zmodernizowanej, cichej konstrukcji,
  • Uniwersalność i różnorodność wariantów instalacji modeli z różnymi stronami wlotu i wylotu powietrza,
  • opcjonalny dopływ świeżego powietrza,
  • zastosowanie nowoczesnych systemów sterowania inwerterowego,
  • indywidualnie zaprogramowana regulacja z panelu zdalnego sterowania i łatwość integracji ze scentralizowanym systemem sterowania,
  • wysokiej jakości wymienniki ciepła, wbudowane grzałki,
  • konfiguracje dla systemów 2- lub 4-rurowych,
  • różnorodność akcesoriów do instalacji i adaptacji do systemu sterowania.

Oprócz tych zalet, warto wspomnieć o oryginalności projektu klimakonwektora Climaveneta, wysokiej jakości materiałach i komponentach, minimalnym poziomie hałasu, obecności ekonomicznych trybów "nocnych" i łatwym przełączaniu trybów pracy "zima-szerokość geograficzna".

Zasada działania klimakonwektorów Climaveneta

W każdym klimakonwektorze za wymiennikiem ciepła, w którym krąży schłodzony lub podgrzany płyn roboczy (woda lub płyn), znajduje się wentylator. Powietrze z pomieszczenia jest pochłaniane przez wentylator i przechodzi przez wymiennik ciepła, gdzie jest przekazywane ciepło lub zimno, które jest następnie rozprowadzane w całej objętości pomieszczenia. Klimakonwektory są standardowo wyposażone w filtry powietrza, systemy odprowadzania kondensatu (jeśli to konieczne), a także automatyczne sterowanie. Zimno lub ciepło jest doprowadzane do klimakonwektora z agregatów chłodniczych - chillerów lub z pomp ciepła.

Istnieją systemy dwururowe, które działają tylko w trybie chłodzenia, oraz systemy czterorurowe, które działają w trybie ogrzewania lub chłodzenia.

Klimakonwektory pełnią również funkcje wentylacji i osuszania powietrza wewnątrz pomieszczeń.

Sterowanie klimakonwektorami Climaveneta

Klimakonwektory różnych typów mogą być konfigurowane i sterowane za pomocą indywidualnych wbudowanych paneli i paneli zdalnego sterowania, grupy klimakonwektorów lub centralnie, z pojedynczego panelu mikroprocesorowego za pośrednictwem protokołu Modbus, podłączonego do zewnętrznych czujników temperatury lub wbudowanych termostatów.

Harmonogram pracy systemu klimatyzacji może być programowany tygodniowo lub tygodniowo.

lub

Wszystkie urządzenia są zintegrowane w system nadrzędny lub podrzędny, który obejmuje do 8 jednostek. Jednostki podrzędne mają własne, niezależne ustawienia.

Zastosowanie klimakonwektorów Climaveneta

Energooszczędne systemy chłodzenia i ogrzewania budynków za pomocą klimakonwektorów (systemy 2- i 4-rurowe) sprawdziły się w budynkach administracyjnych i mieszkalnych, w szpitalach lub instytucjach edukacyjnych, w budynkach biurowych, laboratoriach, magazynach lub warsztatach produkcyjnych.

Takie systemy wyróżniają się niezrównaną oszczędnością kosztów operacyjnych dzięki płynności sterowania, technologiom inwerterowym, wysoce energooszczędnym silnikom wentylatorów.