Strona główna > Klimatyzatory > Akcesoria do klimatyzacji

Akcesoria do klimatyzacji

Pompki skroplin

Gdy używa się klimatyzatory naścienne to stosowane jest tam rozwiązanie, które opiera się na oprowadzaniu skroplin w formie grawitacyjnej. Rurka wtedy musi być tak prowadzona, by pojawił się należyty spadek. To niezbędna kwestia, ponieważ skropliny będą wtedy spokojnie spływały. W takich systemach nie ma ciśnienia, dlatego ten spadek powinien być jak największy. Jeśli będzie to niemożliwe to stosuje się specjalne pompki do skroplin, które sprawią, że wodę odprowadzi się do dowolnie wybranego miejsca. Małe pompki mogą sobie poradzić z wyprowadzeniem wody nawet 10 metrów nad jednostkę. Musimy pamiętać, że klimatyzator taki musi być czyszczony w sposób regularny. Tutaj będzie to związane ze zmniejszonym przepływem wody. Mniejsza średnica sprawia, że będzie więcej zanieczyszczeń. To doprowadzić może do uszkodzenia urządzenia.

Filtry do klimatyzacji

Poza filtrami, które mają standardowy kształt stosuje się również inne elementy, które sprawią, że uda się doprowadzić do lepszego oczyszczenia powietrza, które będzie przepływać. Filtry, mają odpowiadać między innymi za to jakie będzie powietrze, które wydostawać się będzie z takiego sprzętu. Prowadzi się w ten sposób usuwanie zanieczyszczeń i bakterii. W ten sposób sprzęt staje się bezpieczniejszy dla naszego zdrowia. Pochłaniać może także zapachy i dlatego nasącza się je specjalnymi olejkami.

Uniwersalne piloty sterujące

To taki dodatek, który ma przede wszystkim znaczenie praktyczne i sprawia, że taka klimatyzacja staje się łatwiejsza i wygodniejsza w obsłudze. Okazuje się, że piloty są jednak zawodne i dlatego warto wybierać jakiś dobry uniwersalny sprzęt, który rzeczywiście się sprawdzi. Uchwyty do mocowania jednostek zewnętrznych To specjalne rozwiązanie, które może sprawić, że będzie można wygodnie zamontować taką jednostkę na zewnątrz budynku. Jest to bardzo praktyczna forma, ponieważ dzięki temu można być pewnym, że mocowanie będzie stabilne i jednostka nie będzie narażona na spadnięcie czy zniszczenie.

Najlepsza firma do montażu klimatyzacji