Strona główna > Klimatyzatory > Kto i dlaczego potrzebuje agregatów chłodniczych Climaveneta?

Climaveneta specjalizuje się w unikalnych energooszczędnych rozwiązaniach dla chłodzenia przemysłowego, ogrzewania i podgrzewania wody z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Dla każdego zakładu dobierane jest elastyczne i opłacalne rozwiązanie biznesowe, oparte na bogatym doświadczeniu Mitsubishi Electric oraz dogłębnych badaniach i rozwoju. Podstawowe zasady projektowania komponentów Climaveneta są następujące:

 • maksymalna wydajność energetyczna;
 • niski poziom hałasu;
 • maksymalny odzysk ciepła i wykorzystanie odnawialnych źródeł ciepła.

Wszystkie urządzenia Climaveneta, w tym chillery, są podzielone na:

 • Rozwiązania Climaveneta do zastosowań komfortowych zaprojektowane w celu stworzenia komfortowych warunków w przestrzeni publicznej, nawet w najbardziej wymagających projektach mieszkaniowych, rezydencjalnych, hotelowych, sportowych i komercyjnych. Ważna jest oszczędność energii i hałasu.
 • Rozwiązanie dla środowisk przemysłowych, w których technologia chłodnicza umożliwia kontrolę temperatury procesów produkcyjnych i produktów, a także produkcję i przechowywanie żywności oraz napojów.
 • Rozwiązania chłodnicze zapewniają wyjątkowo precyzyjną kontrolę temperatury, zmienności i filtracji powietrza w centrach danych, pomieszczeniach komputerowych i dodatkach telekomunikacyjnych.

Szeroka gama urządzeń Climaveneta obejmuje również maszyny dla chłodnictwa przemysłowego - nagrzewnice powietrza i wody, agregaty chłodnicze i urządzenia wielofunkcyjne, a także monobloki lub jednostki ze zdalnymi skraplaczami o mocy od 4 do 4200 kW.

Główne grupy agregatów chłodniczych do systemów i procesów klimatyzacji produkowane przez Climaveneta

 1. AIR COOLED CHILLERS - chillery ze skraplaczem chłodzonym powietrzem - agregaty chłodnicze lub chillery ze skraplaczem chłodzonym powietrzem. Może pracować przy klimatyzacji budynków i utrzymaniu warunków procesów technologicznych

 1. Agregaty chłodnicze chłodzone powietrzemz free-coolingiem - agregaty chłodnicze chłodzone powietrzem z free-coolingiem - agregaty chłodnicze chłodzone powietrzem z wymiennikiem ciepła do chłodzenia naturalnego, oferujące możliwość wykorzystania powietrza naturalnego o niższej temperaturze. Pracować pod warunkiem, że temperatura zewnętrzna jest niższa niż temperatura wymiany ciepła na wlocie do urządzenia. Szczególnie nadaje się do instalacji wymagających stałego chłodzenia, np. centrów danych, hal produkcyjnych lub budynków inżynierii lądowej i wodnej.

 1. CHŁODZIARKI CHŁODZĄCE POWIETRZE - CHŁODZENIE EVAPORACYJNE - chłodziarki chłodzone powietrzem z chłodzeniem wyparnym (naturalne chłodzenie wyparne) działają bardziej ekonomicznie dzięki systemowi chłodzenia wyparnego, który obniża temperaturę powietrza otoczenia. Urządzenie umożliwia korzystanie z wartości dodanej naturalnego chłodzenia dzięki rozszerzonemu zakresowi temperatur dla zastosowań zewnętrznych.
 1. CHŁODZIKI CHŁODNICZE WODNE - skraplacze chłodzone wodą to wysokowydajne urządzenia do instalacji wewnętrznych, o współczynniku EER do 5 lub wyższym, służące do przygotowania zimnej wody. Stosowane w wielu sektorach przemysłu.

 1. CHILLERY BEZ KONDENSACJI - agregaty niekondensacyjne - urządzenia przeznaczone do instalacji w środku pomieszczeń wykorzystywanych do produkcji wody lodowej. Jednostki mogą być podłączone do zdalnych skraplaczy.

Zalety agregatów chłodniczych Climaveneta

Agregaty chłodnicze to najbardziej wydajne i skuteczne urządzenia do kontroli klimatu w dużych budynkach i obiektach. Najczęściej spotykanym układem chłodzenia w skali przemysłowej jest chiller-fancoil, w którym chłód/ciepło przenoszone jest przez nośnik ciepła w otaczającym czynniku.

Agregaty chłodnicze Climaveneta w systemie klimatyzacji i ogrzewania (z pompami ciepła) to urządzenia stosowane w systemach 4-rurowych, które mogą pracować tylko w trybie chłodzenia, Tylko do ogrzewania, do chłodzenia z odzyskiem ciepła, jako agregat chłodniczy i kocioł grzewczy, aby spełnić jednocześnie wymagania strony zimnej i gorącej, bez konieczności dokonywania skomplikowanych ustawień.

Różnorodność agregatów chłodniczych z serii Climaveneta umożliwia dobranie najbardziej ekonomicznego rozwiązania dla każdego zastosowania.

Urządzenia utrzymują najwyższy poziom komfortu, oferują doskonałą wydajność energetyczną i są łatwe do zintegrowania z każdą technologią, spełniają europejskie normy środowiskowe dotyczące wpływu na środowisko i ekonomicznego zarządzania energią (certyfikat Eurovent).

Dzięki wykorzystaniu alternatywnych źródeł energii, odzyskowi ciepła, precyzyjnemu mikroprocesorowemu systemowi sterowania praca agregatów chłodniczych Climaveneta charakteryzuje się zwiększoną ekonomicznością.

Przemysłowe agregaty chłodnicze Climaveneta to idealny wybór urządzeń i szeroki zakres rozwiązań dla stworzenia najbardziej komfortowego środowiska biznesowego lub produkcyjnego.