Strona główna > Klimatyzatory > Ogrzewanie i klimatyzacja budynków komercyjnych

Jest to doskonałe i kompaktowe rozwiązanie do ekonomicznej kontroli klimatu w hotelach i restauracjach, budynkach biurowych i administracyjnych, obiektach sportowych, ośrodkach rekreacyjnych, ośrodkach wypoczynkowych z basenami, pomieszczeniach biznesowych i innych obiektach komercyjnych.

Modułowe pompy ciepła MCU są najbardziej efektywne w systemach z klimakonwektorami, centralami wentylacyjnymi, innymi niskotemperaturowymi jednostkami kanałowymi oraz jako nośnik ciepła dla wody lub innych mediów zimnych.

Zalety urządzeń z pompą ciepła Mycond

 • Pompy ciepła MCU/MCRU wykorzystujące alternatywne źródła energii - ogrzewanie komunalne - stanowią opłacalny zamiennik dla systemów zasilanych gazem, paliwem stałym lub energią elektryczną i nadają się do opłacalnej modernizacji systemów ogrzewania i chłodzenia.
 • Modele MCU są odpowiednie do wszystkich zastosowań w zakresie ogrzewania i chłodzenia: moc chłodnicza wynosi 30 ... 130 kW, moc grzewcza 35 ... 140 kW.
 • Wysokowydajne sprężarki spiralne, zmodernizowane i wysokiej jakości izolowane powietrzem aluminiowe i płaszczowo-rurowe wodne wymienniki ciepła pozwalają kilkakrotnie obniżyć koszty ogrzewania i chłodzenia w porównaniu z tradycyjnymi kotłami.
 • Wykorzystanie ciepła usuwanego podczas operacji chłodzenia (w modelach MCRU) do podgrzewania wody do temperatury 55 °C powoduje zmniejszenie strat ciepła, a co za tym idzie - kosztów eksploatacji. Tryb 100% odzysku ciepła jest szczególnie przydatny, gdy pomieszczenia mają być chłodzone, a woda ma być podgrzewana na potrzeby gospodarstwa domowego.
 • Jednostki MCU/MCRU pracują z przyjaznym dla środowiska czynnikiem chłodniczym R410A, który jest całkowicie ekologiczny.
 • Modułowa konstrukcja umożliwia dobranie systemu w sposób jak najbardziej zbliżony do nominalnej mocy grzewczej i chłodniczej, a także zwiększenie całkowitej mocy do 2 MW.
 • Agregat kogeneracyjny Mycond MCU/MCRU to doskonały wybór dla nowych budynków, kompletne rozwiązanie do ogrzewania, klimatyzacji i podgrzewania wody użytkowej, np. w basenach komercyjnych.
 • Stabilna praca w niskich temperaturach i kompaktowa instalacja zewnętrzna ułatwiają montaż na placu budowy lub na ziemi obok budynku.
 • Łatwa i szybka instalacja przy niskich kosztach skutkuje niskimi nakładami inwestycyjnymi.

Cechy pompy ciepła MCU/MCRU ze skraplaczem chłodzonym powietrzem

 1. Wysokiej jakości komponenty: sprężarki rotacyjne Copeland (1, 2 lub 4), parowniki płaszczowo-rurowe, konstrukcja V-subkondensatora, zawór rozprężny.
 2. Wygodne sterowanie - naścienny panel sterowania - zdalny sterownik, zdalny dostęp poprzez protokoły MODBUS.
 3. Praca w wysokich temperaturach: dla MCRU -15 ... +46 °C, dla MCU -10 ... +46 °C.
 4. Dostępne w grupach do 16 modułów o mocy chłodniczej do 2 MW.
 5. Funkcje bezpieczeństwa: zabezpieczenie przed przeciążeniem sprężarki, autodiagnostyka, zabezpieczenie przed wysokim i niskim ciśnieniem, przeciążenie wentylatorów, panel elektryczny.

Modułowe pompy ciepła powietrze/woda serii MCU

Pompy ciepła serii MCU lub MCRU z odzyskiem ciepła.

Seria STANDART MCU-YH jest standardowo wyposażona w parownik płaszczowo-rurowy oraz sterownik mikroprocesorowy trzeciej generacji. Każda pompa ciepła z tej grupy może pracować w trybie ogrzewania lub chłodzenia nadrzędnego, co jest przydatne, gdy system działa bez przerwy. Ekonomiczna praca na pierwszym poziomie mocy, a następnie na drugim poziomie mocy, odpowiednia dla częściowego lub pełnego obciążenia.

RECOVERY MCU-YHR to model pompy ciepła ze 100% odzyskiem ciepła. Zawiera on uszczelnioną sprężarkę spiralną na czynnik R410A, miedziano-aluminiowy wymiennik ciepła z efektywnym wewnętrznym wymiennikiem ciepła oraz wentylator osiowy. Modele mogą pracować w różnych trybach: chłodzenie, ogrzewanie pomieszczeń; chłodzenie + rekuperacja (wykorzystanie ciepła odpadowego do podgrzewania wody); przygotowanie ciepłej wody użytkowej. Szczególnie nadaje się do obiektów o stałym zapotrzebowaniu na ciepłą/zimną i gorącą wodę: restauracji, szpitali, hoteli, pensjonatów, ośrodków zdrowia.

EVI MCU-YHE to niskotemperaturowe pompy ciepła typu Musond do efektywnego ogrzewania/chłodzenia w zastosowaniach komercyjnych. Urządzenie jest wyposażone w wydajną sprężarkę firmy EMERSON i wykorzystuje technologię EVI do energooszczędnej pracy w temperaturach do -25 °C. Wężownica powietrzna i wodna zostały zaprojektowane i zwymiarowane w celu uzyskania wyższych mocy grzewczych i chłodniczych.

Seria TECHNO MCU to nowa seria uniwersalnych i energooszczędnych pomp ciepła z wentylatorami EC, przeznaczonych do pracy ciągłej w trybie chłodzenia lub ogrzewania w szerokim zakresie temperatur zewnętrznych do -20 °C. Unikalny system sterowania z zaworem elektronicznym, elastyczna regulacja prędkości wentylatora aluminiowego wymiennika ciepła, sprężarka spiralna - wszystkie elementy są doskonale dobrane, aby zapewnić ekonomiczną i wydajną pracę pompy ciepła w procesach przemysłowych lub instalacjach komercyjnych.

Modułowe pompy ciepła MCU brytyjskiej marki Mycond to nowa generacja energooszczędnych urządzeń wykorzystujących alternatywne źródła energii. Te modułowe jednostki, oparte na nowoczesnej technologii, to najbardziej ekonomiczny sposób zapewnienia kontroli nad mikroklimatem i zapotrzebowaniem na ciepłą wodę przez cały rok. Pompy ciepła serii MCU/MCRU firmy Mycond, ze względu na niski koszt, są ekonomicznie opłacalnym wyposażeniem modernizowanych i nowych systemów grzewczych/chłodniczych.